23.6.2022

Majestátne predstavenie sokoliarov

Dnes sme v našej škole prežili krásne dopoludnie.

Vďaka p. Ing. Štefanovi Petrikovičovi a mladým sokoliarom zo Strednej odbornej školy lesníckej v Banskej Štiavnici, ktorí nám dnes sprostredkovali úžasné predstavenie majestátnych dravých vtákov, sme mohli ich umenie obdivovať veľmi zblízka :-)

Sokoliarstvo je umenie lovu divej zveri pomocou vycvičených dravých vtákov a je zapísané v Národnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Pýchou sokoliarov na Slovensku je výuka sokoliarstva ako výberového predmetu, prebiehajúca niekoľko rokov na Strednej odbornej škole lesníckej v Banskej Štiavnici.

V žiadnom inom štáte Európy sa sokoliarstvo takýmto spôsobom nevyučuje.

Musíme pochváliť našich najmenších z materskej školy, ktorí sa sokolov, sovičiek ani orla nebáli, dokonca ich nechali stáť na ich hlavičkách :-)

Sme veľmi vďační, že v nabitom programe na konci školského roka si našli sokoliari zo SOŠL Banská Štiavnica na nás čas a predviedli nám svoje umenie.

Zo srdca ĎAKUJEMEEE, bol to krásny zážitok sledovať tieto majestátne tvory prelietavať ponad naše hlavy.