28.10.2021

NÁŠ SKVELÝ MEDOVÝ DEŇ :-)

Posledný deň pred jesennými prázdninami sme využili na workshop o včelách a mede. 

Celým dňom nás sprevádzali naši skvelí deviataci, ktorí si nachystali pre všetkých úžasný program - rovesnícke učenie v praxi. 

 Najprv oboznámili mladších spolužiakov a odprezentovali im život včiel, včelie spoločenstvo, kráľovnú včiel a ponúkli aj rôzne zaujímavosti z ich života a pod. Potom žiakov rozdelili do skupín, pričom každá skupina vypracovala kvíz. Víťazi dostali zaujímavú odmenu. 

 Následne mali žiaci praktickú ukážku náradia a práce so včelami, mladší si aj vyskúšali ochranné oblečenie, ktoré musí včelár pri práci využívať - samozrejme, tiež odprezentované deviatakmi. 

 Ako sme už skôr sľúbili, žiaci ochutnali náš prvý školský med, ktorý sme v lete stáčali. Bol úžasný!

 Mladší si pozreli aj tematickú rozprávku Včielka Maja a vypracovali pracovné listy k téme včelstva. No a na záver sme do vyzdobených sklených pohárov vlievali horúci včelí vosk, a vytvorili tak krásny voňavý darček v podobe sviečky pre starých rodičov. 

 Náročný, ale zato veľmi užitočný a skvelý deň! 

 Našim úžasným deviatakom aj všetkým učiteľom ĎAKUJEM za obohacujúci deň, plný zážitkov a nových informácií, ktoré si žiaci mohli z tohto dňa odniesť. 

 Super!