17.11.2021

ŠKOLA V NÁRUČÍ LESA - 1̳.̳ ̳č̳a̳s̳ť̳

Radi by sme vám predstavili náš dlhodobý projekt, ktorý sme začali vytvárať v exteriéri našej školy, a to vďaka tomu, že sme uspeli v súťaži a bol nám poskytnutý grant od Nadácie Allianz  na projekt Škola v náručí lesa, za ktorý aj touto cestou srdečne ďakujeme.

Vďaka týmto financiám sme mohli rozbehnúť počiatočné práce v našom náučno-oddychovom komplexe a postaviť včelín a ekoučebňu.

V priestore za školou bol dlhé roky nevyužitý priestor, na ktorom rástla iba burina a kriaky.

Tento „pľac“ sme sa rozhodli využiť, pretože je to ideálne miesto na vonkajšie (outdoorové) vyučovanie, ale aj na chovanie včielok, na hry a zábavu detí z materskej a základnej školy, napr. pieskovisko, ktoré nám už dlhú dobu chýba a na mnoho ďalších aktivít.

Na najvrchnejšej časti, nad multifunkčným ihriskom, je hospodárska časť a miesto, kde sa chovajú včielky.

Pozrite sa na vizualizáciu hospodárskej časti, ako by to mohlo onedlho vyzerať.