27.3.2024

💙🩵💧💦 DETI ZEME alebo náš Deň vody 💙🩵💧💦

💙V našej škole bolo dnes veselo a plno malých aj väčších modrých "šmolkov" 😁💙

Že prečo?👇

Pretože naši šikovní ôsmaci a deviataci si pod vedením p. uč. Anna Víglaská Demeterová pripravili pre svojich spolužiakov super akciu: súťažno-vedomostné dopoludnie, ktoré bolo venované Medzinárodnému dňu vody, a my sme si ho nazvali ,,Deti Zeme“.

💙Žiaci aj učitelia sa obliekli do modrej farby, ktorá je symbolom našej modrej planéty.

💙Mladší a starší žiaci v miešaných družstvách absolvovali množstvo zábavných disciplín - hádzali hubkou do terča, odtláčali ruky, v zemi hľadali kindervajíčka s hádankami, na figuríne trénovali masáž srdca, mikroskopom sledovali črievičku veľkú, skladali mapu morského pobrežia, písali životopis rieky Žitava, zostavovali životný cyklus motýľa a žaby.

💙Všetky disciplíny boli zamerané nielen na hru, ale aj na trénovanie pozornosti a medzipredmetových vzťahov.

👉No a zlatým klincom ❗️nášho dnešného dňa boli určite dnešní maskoti 😀 Formula a Fury 🐢korytnačky zelenkasté, ktoré potešili veľkých aj malých 👍

Veľmi pekne ďakujeme 🙏rodine Grujbárových za požičanie korytnačiek.

Ďakujeme aj rodičom a žiakom, ktorí sa zapojili do našej akcie a prišli oblečení v modrom.

Dnes bol naozaj super deň 👏😍👏