2.6.2023

🐝🌺 🐝🌺Deň včiel v našej škole🐝🌺🐝🌺

✅Včely sú najdôležitejšie žijúce bytosti na našej ZEMI. A keďže my si včielky v našej škole chováme, pripomenuli sme si tento dôležitý deň rôznymi zaujímavými a kreatívnymi aktivitami.

✅Najprv nám niektorí naši šikovní deviataci odprezentovali teoretické vedomosti o živote včiel, včelstve a poskytli nám množstvo nových informácií.

Bolo to také rovesnícke učenie v praxi 😀

✅Siedmaci Adam Čík v spolupráci s Kristiánom Šmondrkom pre žiakov pripravili 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐢𝐜𝐤𝐮́ 𝐮𝐤𝐚́𝐳̌𝐤𝐮 náradia a práce so včelami, mladší si aj vyskúšali ochranné oblečenie, ktoré musí včelár pri práci využívať.

✅Ďalšie nové informácie o včelách sa žiaci dozvedeli v knižnici, kde si čítali zaujímavo spracované odborné vedomosti o včelách.

✅Ako to v úli vyzerá, podľa čoho spoznáme členov včelieho spoločenstva a iné zaujímavosti sa žiaci dozvedeli nielen z teoretickej prednášky a čítania z encyklopédie, ale aj na vlastné oči a uši.

Nemuseli sme chodiť ďaleko 🤗

✅Keďže pán učiteľ Tomáš Šmondrk vedie v našej škole včelársky krúžok, žiakom so zanietením vyrozprával a poukazoval v našom krásnom školskom včelíne praktické ukážky starostlivosti o včely a včelstvo.

Žiaci si tak mohli v praxi vyskúšať a pozorovať včely robotnice a trúdy.

✅ Neskôr si žiaci 1. st. vyrábali z polymérovej hmoty zvieratká podľa vlastného výberu a druhostupniari mali možnosť si vyrobiť zdravý ekologický voskový obrúsok na desiatu - včelobal.

✅Materiál potrebný na včelobal žiaci dostali a za pomoci pani učiteliek Zdenky Kasarovej a Alicky Búryovej si ho aj sami ručne vyrobili z kvalitných prírodných materiálov.

Voskové obrúsky a vrecká predĺžia čerstvosť potravín 2 až 5-násobne. Nahradia mikroténové vrecká a sú kompostovateľné.

✅Nakoniec mali žiaci možnosť aj ochutnať a hodnotiť 4 druhy rôznych medov. Hodnotili ich chuť, vôňu, vzhľad a farbu.

✅ Náš med mohli ochutnať aj deti v materskej škole 😉

👉Deň včiel v našej škole sa naozaj vydaril 👏

Náročný, ale zato veľmi užitočný a skvelý deň!

✅Žiakom, ktorí nám odprezentovali množstvo nových informácií, aj všetkým učiteľom 𝐝̌𝐚𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦 💞za obohacujúci deň, plný zážitkov a nových informácií, ktoré si žiaci mohli z tohto dňa odniesť.

Super 👏👏👏