14.9.2023

🥳🌺Slávnostné otvorenie nášho pocitového chodníka 🥳🌺

✅V stredu 13.9.2023 sme slávnostne otvorili náš pocitový chodník. Budovali sme si ho niekoľko mesiacov, ale až teraz sa nám ho podarilo slávnostne otvoriť a uviesť do prevádzky. Touto cestou ďakujeme všetkým 🙏, ktorí sa o jeho vybudovanie pričinili...

✅A keďže pán starosta bol pracovne zaneprázdnený, privítali sme medzi nami jeho zástupkyňu a zároveň predsedníčku našej rady rodičov Mgr. Ivanku Hubačovú, ktorá spolu s pani riaditeľkou prestrihla pásku.

✅Pocitový chodník má veľa benefitov pre naše zdravie, chôdza naboso je momentálne veľmi populárna. Keď chodíme naboso, došľapujeme jemne, s minimálnym došľapom na pätu a využívame silu prstov na opätovné zdvihnutie nohy. 

✅Ak chodíme týmto spôsobom, udržiavame potrebný tonus svalov, zvyšujeme zmyslové vnímanie a zlepšujeme držanie tela i jeho silu. Chôdza naboso po rozmanitom povrchu sa odporúča pre správny vývoj chodidiel, ale aj pre relax a v chladnejšom počasí je dokonca súčasťou otužovacích rituálov. 

✅Prostredníctvom chôdze bosými nohami a kontaktom s jednotlivými povrchmi chodníka dochádza k stimulácii nervových zakončení na nohe. Telo tak získa množstvo pozitívnych vnemov a zážitkov. 

✅Pocitovým chodníkom našej ZŠ s MŠ Veľká Lehota si prešli všetci - od tých najmenších až po najväčších 👏😁🙏 Na konci chodníka dostali všetci sladkú odmenu.

✅Ďakujem našim malým, šikovným „asistentkám“ Natálke a Klárke 😘za pomoc pri slávnostnom otvorení nášho pocitového chodníka 😍 Boli úžasné 😊