20.6.2023

Chémia zábavne alebo chemické pokusy na 2. stupni počas roka ⚖️⌛️🧊👍👌

Chémia zábavne 👌 alebo

chemické pokusy na 2. stupni počas roka ⚖️⌛️🧊👍👌

Blíži sa koniec školského roka, a tak sa chceme s Vami podeliť o ďalšie zážitky počas hodín chémie.

Chémia je ako varenie 🤭🤗

👉Z potravinárskych farbív a chemikálií sme vyrábali sloniu zubnú pastu, pálili sme rôzne druhy plastov a sledovali ich meniace sa vlastnosti.

👉Pri pokusoch s pravým jantárom sme zistili, že nepláva vo vode zo školského vodovodu, naopak v iných zdrojoch vody pláva perfektne.

👉Pomocou pH papierikov sme skúmali kyslosť rôznych roztokov a potravín v domácnostiach žiakov.

👉Zo síry sme vyrábali jej plastickú verziu, ktorá pripomínala drobné kamienky.

A čo tak si medzipredmetovo s biológiou vyskúšať 👉nastavenie skutočnej pasce na myši - to si mnohí vyskúšali prvý raz v živote 😀

👉Žiaci si ,,postriebrovali a pozlacovali“ päťcentové medené mince, ktoré majú mnohí doteraz odložené ako pamiatku.

Aj touto cestou sme v žiakoch hľadali to čo vedia, nie to, čo nevedia.