31.3.2026

Výsadba čučoriedkových kríkov v areáli školy 2026- projekt DOBRÝ JEŽKO 🌱🌿

Naša škola je súčasťou projektu Európskej únie „Školský program – Ovocie a zelenina“, vďaka ktorému pravidelne dostávame chutné, kvalitné a čerstvé ovocie.

Prostredníctvom projektu DOBRÝ JEŽKO sme mali možnosť zažiť krásnu jarnú aktivitu – výsadbu čučoriedkových kríkov v areáli našej školy. Táto výsadba sa uskutočnila vďaka podpore spoločnosti BONI FRUCTI, spol. s r. o. (www.dobryjezko.sk) 🦔

Dňa 13.3.2026 sa do práce aktívne zapojili žiaci 9. ročníka v rámci vyučovacej hodiny Technika, počas ktorej sa venovali výsadbe ríbezľových kríkov v školskej záhrade. Praktická činnosť im umožnila rozvíjať pracovné zručnosti, zodpovednosť a zároveň si budovať pozitívny vzťah k prírode a starostlivosti o životné prostredie.

Zároveň boli žiaci oboznámení so základmi pestovania a starostlivosti, vrátane výberu vhodného stanovišťa, požiadaviek na pôdu, správneho hnojenia a výživy, zavlažovania, ako aj ochrany rastlín počas zimného obdobia.

K aktivite sa pridali aj žiaci 2., 5. a 6. ročníka, čím sa podujatie nieslo v duchu spolupráce medzi rôznymi vekovými skupinami. Veľkou oporou pri každom kroku výsadby boli pani asistentka Mária Benčová a vyučujúci Katarína Šmondrková, Radka Hasprová a Tomáš Šmondrk ❤️

Tešíme sa, že možno už o pá rokov budeme môcť ochutnať prvé plody našej spoločnej práce! 👍